Gramatika slovenského jazyka pre nositel'ov slovinského, chorvátskeho a srbského jazyka. Diel 1, Morfológia

Avtor: Eva Tibenská

Visokošolski učbenik s svojo razumljivo in pregledno obliko približuje študentom posamezne besedne vrste in njihove leksikalne, morfološke in sintaktične značilnosti in klasifikacije. Učbenik je napisan v slovaškem jeziku, da bi študenti usvojili strokovni jezik s tega področja. Kot pomagalo služi prevod v hrvaščino, ki je eden izmed treh primerjalnih južnoslovanskih jezikov, kajti z učbenikom želimo izobraževati študente slovakistike ne samo v Sloveniji, ampak tudi na Hrvaškem in v Srbiji. Primerjave s temi tremi jeziki so prikazane s pomočjo tabel, kjer so poudarjene razlike v morfološkem podsistemu. Poudarek različnih vaj je prav v prepoznavanju teh razlik, ki so prikazane po delih, in sicer glede na posamezne pregibne vrste. Gre za prvi tovrstni učbenik v južnoslovanskem prostoru s poudarkom na morfologiji sodobnega slovaškega jezika v glavnem iz komparativnega in kontrastivnega vidika.

Leto izida: 2018

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

06. 03. 2024

On ve: Razbijamo predsodke. Gradimo mostove. Praznujemo skupaj.

06. 03. 2024
Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Prof. Erik Štrumbelj: Neparametrični testi v teoriji in praksi

05. 03. 2024