Koristne povezave
Pravopisni kotiček predstavlja pravila za zapisovanje in pregibanje besed iz japonskega, kitajskega in korejskega jezika. Slovenski pravopis - Pravila (2001) sicer na kratko omenja te jezike, vendar so tamkajšnji paragrafi zelo pomanjkljivi in na mnogih mestih napačni.
- Oktobra 2009 smo 2. št. XIII letnika revije Azijske in afriške študije posvetili pravopisnim zagatam pri zapisovanju besed iz japonskega in kitajskega jezika. Uvod v to številko je dostopen tukaj, članki o zapisovanju besed iz japonskega in kitajskega jezika pa preko podstrani (meni na desni).
- Predlogi za zapisovanje in pregibanje besed iz japonskega jezika (avtorja: Barbara Mlakar in Iztok Ilc. Predloge je sprejel kolegij katedre za japonologijo Oddelka za azijske in afriške študije FFUL oktobra 2009, objavljeni so v reviji Azijske in afriške študije, let. XIII št. 2, str. 3-14)
- Predlogi za zapisovanje in pregibanje besed iz kitajskega jezika (Avtor: Mateja Petrovčič. Predloge je sprejel kolegij katedre za sinologijo Oddelka za azijske in afriške študije FFUL oktobra 2009, objavljeno v reviji Azijske in afriške študije, let. XIII št. 2, str. 15–24)
- Barbara MLAKAR: Pregled sistemov latiničnega zapisa japonskega jezika (objavljeno v reviji Azijske in afriške študije, let. XIII št. 2, str. 27–38)
- Iztok ILC: Slovenjenje v posrednih prevodih japonske književnosti (objavljeno v reviji Azijske in afriške študije, let. XIII št. 2, str. 39–70)
- Jana S. ROŠKER: Uradna kitajska latinična pisava in pravilno pisanje kitajskih imen v slovenščini (objavljeno v reviji Azijske in afriške študije, let. XIII št. 2, str. 73–82)
- Mateja PETROVČIČ: Pregled načinov latinizacije kitajskega jezika in primerjava poglavitnih sistemov (objavljeno v reviji Azijske in afriške študije, let. XIII št. 2, str. 83–102)
- Mateja PETROVČIČ: Pregled paragrafov Slovenskega pravopisa s primeri iz kitajskega jezika (objavljeno v reviji Azijske in afriške študije, let. XIII št. 2, str. 103-113)
Japonsko-slovenski slovar JaSlo
Na oddelku delujeta dva študentska društva:
EACP - European Association for Chinese Philosophy
EACS - European Association for Chinese Studies
EATS - European Association of Taiwan Studies
EAJS - European Association for Japanese Studies
AKSE - Association for Korean Studies in Europe
EACL - European Association of Chinese Linguistics
IGCS - Internet Guide for Chinese Studies
Društvo slovensko-kitajskega prijateljstva
Društvo Touhou - Društvo ljubiteljev japonske kulture in jezika