Dr. Tone Ferenc, Izbrana dela, Okupacijski sistemi med drugo svetovno vojno 2

Urednik: Mitja Ferenc
Avtor: Tone Ferenc
Druga knjiga iz serije Izbranih del, ki prikazujejo temeljne značilnosti okupacije Slovenije, prikazuje sklop razprav, ki zajemajo raznarodovanje. V okviru monografije so predstavljeni vsi trije okupatorji, ki so nameravali uničiti slovenski narod kot etnično enoto. Nacistični program je imel za to tri bistvene sestavine: množični izgon Slovencev, množično naselitev Nemcev in hitro ter popolno ponemčenje tistega prebivalstva, ki bi še ostalo doma. Italijanski okupator je svoj cilj italijanizacije hotel doseči v daljšem času in z manj krutimi sredstvi: z dvojezičnostjo v upravi, širjenjem italijanščine v šolskem pouku in z uvajanjem fašističnih pomožnih organizacij, madžarski okupator pa je izganjal priseljence po letu 1919, še posebej priseljene prosvetne delavce in duhovnike.

Leto izida: 2010

Tip vezave: Trda vezava

Zbirka: Historia

23. 05. 2024