Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Vabilo - 58. seminar slovenskega jezika, literature in kulture

Ali ste ravnokar diplomirali, magistrirali ali doktorirali? Raziskujete na področju jezikoslovja, književnosti ali v kakšni drugi disciplini humanistike ali družboslovja? Ste prišli do zanimivih rezultatov? Če je tako, vas vabimo k sodelovanju na 58. seminarju slovenskega jezika, literature in kulture. Tema Seminarja je Branje v slovenskem jeziku, literaturi in kulturi. Seminar prireja Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani; letos poteka od 4. do 15. julija. Udeleženci so tuji slovenistični strokovnjaki in študentje, program je sestavljen iz intenzivnih lektoratov, predavanj, delavnic in spremljevalnih strokovnih ter kulturnih prireditev (https://centerslo.si/seminar-sjlk/).

Ponujamo 3 predavateljska mesta v seriji Parada mladih. Predvideni datum nastopa je ponedeljek, 11. 7. 2022. V 20-minutnem predavanju na razumljiv, argumentiran in kar se da dinamičen način predstavite svoje raziskovalne rezultate, povezane s krovno temo Seminarja. Poslušali vas bodo in se z vami pogovarjali seminaristi in domači strokovnjaki. Predavanje je v slovenščini.

Če vas sodelovanje zanima, vas prosimo, da do 1. marca 2022 na naslov damjan.huber@ff.uni-lj.si pošljete naslov in povzetek svojega predavanja (v obsegu do 3000 znakov) ter kratko samopredstavitev. O izboru vas bomo obvestili do 10. marca 2022. Avtorice in avtorji sprejetih povzetkov boste morali nato najpozneje do 10. aprila 2022 pripraviti besedilo za monografijo (do 20.000 znakov s presledki), saj seminarska monografija izide pred prireditvijo.
Lepo pozdravljeni.

Predsednica 58. SSJLK

izr. prof. dr. Alenka Žbogar

Organizator seminarja in vodja lektorjev na 58. SSJLK