Znanstvenoraziskovalni inštitut

Sodelovanje v združenju UniAdrion

Obveščamo vas, da je Univerza v Ljubljani pristopila v združenje UniAdrion Association, katerega poslanstvo je sodelovanje med univerzami in raziskovalnimi centri z namenom krepitve mednarodnega sodelovanja in spodbujanja napredka kulture, znanosti, usposabljanja in raziskav v državah jadransko-jonske kotline. UniAdrion spodbuja znanstveno-akademsko sodelovanje predvsem z izvajanjem učnih in raziskovalnih pobud, kot so tečaji, podiplomske diplome, poletne šole, skupni raziskovalni projekti. Sodelovanje je osredotočeno na različne teme, ki so skladne s stebri strategije EU za jadransko-jonsko regijo (EUSAIR): dolgoročna strategija za podporo trajnostni rasti v morskem in pomorskem sektorju kot celoti, povezovanje regije, kakovost okolja, trajnostni turizem, raziskovalna in akademska dejavnost, izgradnja zmogljivosti ter razvoj malih in srednje velikih podjetij.

V kolikor vas zanima kakršnokoli sodelovanje v združenju je kontakt: UniAdrion Secretariat, c/o Università Politecnica delle Marche, Ancina, Italy, Tel.: +39 071 2203020 - 071 2203028, E-mail: info@uniadrion.net.

Združenju trenutno predseduje rektorica Univerze na Primorskem prof. dr. Klavdija Kutnar.

Sprememba GU Maja Malec

Oddelek za umetnostno zgodovino