Znanstvenoraziskovalni inštitut

Posvetovanje o vmesni oceni osmega evropskega okoljskega akcijskega programa

Evropska komisija izvaja posvetovanje o dokazih o osmem evropskem okoljskem akcijskem programu, katerega rezultati bodo vključeni v vmesno oceno programa.

Na posvetovanje lahko odgovorite v katerem koli uradnem evropskem jeziku, odprto pa je do 26. januarja.

Osmi okoljski akcijski program je pravno zapisano skupno načrtovanje okoljske politike EU od leta 2022 do leta 2030. Akcijski program za okolje določa šest prednostnih nalog okoljske politike in potrebne predpogoje. Spremlja ga okvir za spremljanje, vključno s seznamom glavnih kazalnikov za merjenje uspeha.

Evropska okoljska politika vpliva na oblikovanje tem v programu Obzorje Evropa, zlasti v sklopih 5 in 6.

Vmesno vrednotenje mora biti zaključeno do konca marca letos.

Celovita ocena 8. akcijskega programa za okolje bo izvedena v začetku leta 2029 in bo podlaga za predlog morebitnega naslednjega programa od leta 2031.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu