Oddelek za geografijo

Izšla je nova monografija izr. prof. dr. Jerneja Zupančiča - Slovenske manjšine v sosednjih državah

Spoštovani,

Obveščamo vas, da je izšla nova monografija izr. prof. dr. Jerneja Zupančiča z naslovom Slovenske manjšine v sosednjih državah.
Monografija povzema rezultate večletnih raziskovanj geografskih vidikov slovenskih manjšin v sosednjih državah Italiji, Avstriji, na Madžarskem ter Hrvaškem. Geografski aspekti zasledujejo v prvi vrsti procese v prostoru poselitve manjšin ter demografske in strukturne spremembe v manjšinski populaciji. Pričujoče delo presega okvire zgolj geografskega pristopa in sicer v smeri interdisciplinarne analize in predstavitve manjšin kot specifičnih družbenih skupnosti ter političnih in zgodovinskih okoliščin, v katerih so se manjšine razvijale.
Monografija je dostopna tudi na spletu preko povezave.

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (21. 11. – 25. 11. 2022)

Vabilo na cepilni dan proti humanim papiloma virusom (HPV) – sreda, 14.12.2022

Oddelek za geografijo

Gostovanje profesorja Briana Petersena iz Oddelka za geografijo, načrtovanje in rekreacijo Univerze v Severni Arizoni iz ZDA