Znanstvenoraziskovalni inštitut

FAIR-IMPACT Roadshow prihaja v Slovenijo

Slovenija bo 28. septembra 2023 gostila prvi dogodek iz serije FAIR National Roadshow v organizaciji projekta FAIR-IMPACT in v sodelovanju z Univerzo v Mariboru ter s Slovensko skupnostjo odprte znanosti.

Na virtualnem dogodku, ki bo potekal med 10. in 12. uro v angleškem jeziku, bodo razpravljali o praksah in politikah pri izvajanju odprte znanosti in upoštevanju načel FAIR v Sloveniji. Predstavljene bodo tudi trenutne priložnosti in izzivi, ki slovensko raziskovalno skupnost še čakajo.

Projektni partnerji FAIR-IMPACT bodo predstavili obstoječa priporočila, dobre prakse in orodja, ki lahko raziskovalcem pomagajo pri doslednejšem upoštevanju načel FAIR ter aktivnem prispevanju k evropskemu oblaku odprte znanosti (angleško European Open Science Cloud - EOSC).

Dodatne in informacije in obrazec za registracijo najdete na spletni strani projekta FAIR-IMPACT.

Sprememba GU Tomislav Virk

Raba AI na Oddelku za anglistiko in amerikanistiko

Dostop do De Gruyter eBooks

Testni dostop do zbirke APA PsycTherapy