COFUND projekt EUTOPIA-SIF

Obveščamo vas, da je bila projektna prijava zveze EUTOPIA uspešna na razpisu H2020 MSCA COFUND Fellowship Programmes s projektom EUTOPIA-SIF*. Namen Marie Skłodowska-Curie actions (MSCA) COFUND razpisa je sofinanciranje skladov štipendij za raziskovalce ter podpora kariernemu razvoju in usposabljanju raziskovalcev v vseh raziskovalnih disciplinah preko mednarodne in medsektorske mobilnosti. S financiranjem odličnih raziskav in zagotavljanjem privlačnih delovnih pogojev nudi MSCA COFUND shema visokokakovostne poklicne priložnosti, ki so na voljo vsem raziskovalcem ne glede na starost, nacionalnost ali raziskovalno disciplino.

Univerza v Ljubljani (UL) sodeluje v projektu EUTOPIA SIF kot projektni partner in bo v obdobju 5 let s pomočjo sredstev Razvojnega sklada UL sofinancirala 8 izkušenih tujih raziskovalcev, ki se bodo za obdobje dveh (2) let zaposlili na članicah UL. V okviru zaposlitve je predvideno, da se raziskovalcu nudi tudi »sekundiranje« (secondments) in krajše obiske (study visits, tranings) v akademskem in ne-akademskem sektorju.

Projekt EUTOPIA SIF bo financiral štipendije za raziskovalno usposabljanje in razvoj karierne poti izkušenim raziskovalcem na področju naslednjih petih (5) aktualnih raziskovalnih disciplin (v ang.):

• Advanced analytical sciences & engineering (including robotics, photonics, new material science, quantum technology)
  • Data science and complexity (including artificial intelligence, web- & information system engineering)
  • Human disease, health & healthcare (including reproductive health, immunology and antimicrobial resistance, cancer, ageing & neurosciences)
  • Energy, sustainability & environment (including circular economy, mobility, urban planning, material heritage, water management and environmental chemistry)
  • Economics, management and social sciences (including demography, finance, law, governance, ethics)

Oddelek za psihologijo

Uradne ure strokovne službe oddelka za psihologijo

Oddelek za slovenistiko

Razpis za zaposlitev učiteljice/učitelja slovenščine na OŠ Vide Pregarc (Ljubljana Moste)

Join RWS Campus Online 2024!

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (22. 4. – 26. 4. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Sodelovanje na kolokviju (Gradec-Ljubljana-Zagreb)