Stoletnica lektorata češkega jezika na Filozofski fakulteti

V letnem semestru leta 1922 je na Filozofski fakulteti začel delovati lektorat češkega jezika. Ob častitljivi obletnici so na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete v ponedeljek, 14. 2. 2022, obudili spomine na najpomembnejše osebnosti in dogodke, ki so nas zaznamovali. V razpravi, v kateri je sodeloval tudi veleposlanik Češke republike v Sloveniji, nj. eks. Juraj Chmiel, je bila poudarjena pomembna vloga lektorata in študija češčine pri razvoju gospodarskih, kulturnih in družbenih povezav med Slovenijo in Češko republiko.

Za tiste, ki se srečanja niso mogli udeležiti, so pripravili razstavo na hodniku v 2. nadstropju Filozofske fakultete. Lepo vabljeni k ogledu!

01. 12. 2022

Doc. dr. Luka Repanšek prejel svečano listino za mlade visokošolske učiteljice in učitelje ter visokošolske sodelavke in sodelavce Univerze v Ljubljani

Doc. dr. Luka Repanšek s prejeto listino
01. 12. 2022