ŠOFF fakultetni projekt: »Končajmo menstrualno revščino«

Študentska organizacij Filozofske fakultete (ŠOFF) je v novo leto vstopila s fakultetnim projektom »Končajmo menstrualno revščino«, v okviru katerega so po toaletnih prostorih fakultete namestili škatlice z menstrualnimi pripomočki, nad njimi pa obesili krajše obvestilo o projektu. S slednjim želijo odpreti omenjeno problematiko in v praksi preizkusiti eno od morebitnih rešitev: izvesti že dlje časa živečo idejo o dostopnih menstrualnih higienskih pripomočkih v javnih izobraževalnih ustanovah.

V Upravnem odboru ŠOFF si želijo, da bi tudi predstavniki višjih državnih organov začeli aktivno obravnavati to problematiko ter z medsebojnim dialogom poskušali najti dolgoročno vzdržno rešitev, ki bi bila ugodna tako za osebe z menstruacijo kot tudi za javne institucije, ki bi omenjene proizvode zagotavljale. Hvaležni bi bili, če izpolnite kratko anketo, da lažje in bolj korektno poročajo o razširjenosti problematike na fakulteti, ugotovijo smiselnost uvedbe brezplačnih menstrualnih pripomočkov ter bolj korektno poročajo o izvedenem projektu.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.