Poletno dogajanje na Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Udeleženci 59. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture

V okviru štirih poletnih prireditev Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik, ki deluje v okviru Oddelka za slovenistiko na Filozofski fakulteti, se je od 3. do 21. julija slovenščine učilo 336 udeležencev. 93 študentov in profesorjev s tujih univerz v 22 državah ter zamejskih delavcev v šolstvu in kulturi se je udeležilo 59. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture, 128 otrok in mladostnikov iz 20 držav je prišlo na 18. Mladinsko poletno šolo slovenščine in Poletni tečaj slovenščine za otroke, 115 udeležencev (85 v Ljubljani in 30 preko spleta) iz 35 držav pa je obiskalo 42. Poletno šolo slovenskega jezika za odrasle. Poleg klasičnega učenja slovenščine v okviru lektoratov, fonetičnih vaj in konverzacij so se udeleženci vseh štirih prireditev udeleževali tudi spremljevalnega programa, npr. ogledali so si Ljubljano, slovenske filme, svoje spretnosti so preizkusili na različnih delavnicah, obiskali so koncerte, plesno predstavo, muzeje in galerije ter se udeležili strokovnih ekskurzij po vsej Sloveniji, v okviru Seminarja pa so potekala tudi strokovna predavanja na temo Slovenski jezik, literatura, kultura in digitalni svet(ovi). Kot vedno je bilo tudi letos vzdušje na prireditvah pozitivno, udeleženci pa so navezali nove stike in izboljšali svojo slovenščino.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik