Obisk predsednika Senata Češke republike

28. marca 2022 je bil pri dekanji Filozofske fakultete, prof. dr. Mojci Schlamberger Brezar, na obisku Miloš Vystrčil, predsednik Senata Češke republike, zgornjega doma češkega parlamenta. Z dekanjo sta se pogovarjala o pogojih za študij na univerzah v Sloveniji, položaju študentov, možnostih za štipendiranje in težavah, ki jih prinaša vse bolj pogosta zaposlitev študentov ob študiju. Ugotovila sta, da so nekatere težave v slovenskem viskošolskem izobraževalnem sistemu zelo podobne tistim na Češkem.

Nato sta dekanja in predsednik Senata Češke republike v avli Filozofske fakultete odprla razstavo Jan Amos Komenský – Čeh, ki je svet naučil učiti, s katero obeležujemo 430. obletnico rojstva svetovno znanega pedagoga J. A. Komenskega. Razstava bo na ogled do 15. aprila 2022.

01. 12. 2022

Doc. dr. Luka Repanšek prejel svečano listino za mlade visokošolske učiteljice in učitelje ter visokošolske sodelavke in sodelavce Univerze v Ljubljani

Doc. dr. Luka Repanšek s prejeto listino
01. 12. 2022