Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Med 14. in 17. majem 2024 je v Kranjski Gori potekala tretja Evropska akademija o mladinskem delu, namenjena razvoju kakovostnega in inovativnega mladinskega dela. Med več kot 200 udeleženci so pod mentorstvom asist. dr. Tadeja Košmerla sodelovale tudi štiri študentke pedagogike in andragogike, ki so skupaj s študenti iz Belgije, Irske, Italije in Nemčije sodelovale v posebnem študentskem raziskovalnem projektu. Tekom akademije so z intervjuji zbirale podatke o izobraževanju (bodočih) mladinskih delavcev v različnih državah ter ugotovitve na koncu predstavile vsem udeležencem.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.