Darja Fišer z Oddelka za prevajalstvo članica Upravnega odbora FoLLI

Izr. prof. dr. Darja Fišer z Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete UL je bila ponovno izvoljena za članico Upravnega odbora Združenja za logiko, jezik in informacijskih znanosti - FoLLI (The Association for Logic, Language and Information – FoLLI).

Mednarodno Združenja za logiko, jezik in informacijskih znanosti - FoLLI, ki je bilo ustanovljeno leta 1991 s sedežem na Nizozemskem, razvija in usmerja interdisciplinarne raziskovalne in izobraževalne dejavnosti na stičišču logike, jezikoslovja, računalništva, kognitivnih znanosti in ostalih sorodnih disciplin. Vsako leto za približno 300 udeležencev organizira dvotedensko mednarodno poletno šolo ESSLLI, na katerih predava okoli 70 mednarodno priznanih predavateljev, ki jo od 2017 vodi prav izr. prof. dr. Darja Fišer, in izdaja znanstveno revijo Journal of Logic, Language and Information - JoLLI ter knjižno zbirko FoLLI Publications on Logic, Language and Information (FoLLI-LNCS pri založbi Springer).

Čestitamo!

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)