Uspešno javno nastopanje v angleščini (prek spleta)

Center za pedagoško izobraževanje Filozofske fakultete vas vabi na delavnico Uspešno javno nastopanje v angleščini (prek spleta).

IZVAJALKA: lekt. dr. Cvetka Sokolov

TRAJANJE: 15 ur (na štirih srečanjih):

• ponedeljek, 17. 5. 2021, od 10.00 do 13.15,
  • torek, 18. 5. 2021, od 16.00 do 19.15,
  • ponedeljek, 24. 5. 2021, od 10.00 do 13.15,
  • torek, 25. 5. 2021, od 16.00 do 18.30.

Delavnica vključuje tudi delo doma: naloge za razvijanje določenih vidikov javnega nastopanja in pripravo kratkega javnega nastopa.

NAČIN IZVEDBE: spletna izvedba na daljavo (s pomočjo videokonferenčnega sistema ZOOM).

KOTIZACIJA: 215 evrov z vključenim DDV-jem.

Usposabljanje je namenjeno vsem, ki so večkrat soočeni z izzivom nastopanja v angleščini kot tujem jeziku. V teoretičnem delu se boste seznanili z osnovnimi značilnostmi javnega govora in nastopanja. Predstavljeni bodo različni načini in možnosti priprave prepričljive, učinkovite in zanimive javne predstavitve v angleškem jeziku.

Na srečanjih, ki bodo prilagojena spletnemu okolju, bo izvajalka teoretične vidike povezala s prakso v obliki:

• govornih vaj v manjših skupinah na enostavne, sugerirane teme (priprava, govor, povratna informacija v skupinicah, analiza opravljenih vaj v celotni skupini),
  • vaj za posamezne vidike govornega nastopa (kako začeti, tehnike za stik s publiko, tehnike za poudarjanje pomembnih informacij itn.),
  • povzetek bistvenih poudarkov, obravnavanih na prvih srečanjih,
  • analiza videoposnetka govornega nastopa v angleščini (po danih kriterijih),
  • desetminutna v naprej pripravljena predstavitev v angleščini  s strokovnega področja udeleženca oz. udeleženke,
  • razčlenjevanje nastopa in pogovor o dobrih plateh in o vidikih, ki bi jih bilo treba izboljšati.

Udeleženci in udeleženke bodo v diskusiji lahko sodelovali v angleščini ali slovenščini.

Udeleženci in udeleženke bodo v primeru vsaj 70% udeležbe, sodelovanja, opravljenih nalog in nastopa prejeli potrdilo o udeležbi.

PRIJAVA NA USPOSABLJANJE: na povezavi

ROK ZA PRIJAVO: ponedeljek, 10. maj, oz. do zapolnitve prostih mest.

Zaradi izrazito praktične in aktivne narave dela je število udeležencev in udeleženk omejeno na 12.

Za morebitne dodatne informacije smo dosegljivi na e-naslovu tecaji@ff.uni-lj.si in tel. št. 01/241 10 47.