Meddisciplinarni seminar Pokrajine opravičil: (Kontra)produktivnosti opravičil v politiki, umetnosti in institucionalnih infrastrukturah

Oddelek za sociologijo Filozofske fakultete v sodelovanju z ZRC SAZU in Suzano Milevsko vabi na Meddisciplinarni seminar z naslovom Pokrajine opravičil: (Kontra)produktivnosti opravičil v politiki, umetnosti in institucionalnih infrastrukturah, ki bo v sredo, 8. 11. 2023, z začetkom ob 9.30, potekal na ZRC SAZU (atrij), Novi trg 2, Ljubljana. Meddisciplinarni seminar se osredotoča na raziskovanje možnosti in pasti opravičil v različnih družbenopolitičnih in kulturnih kontekstih. Nujna vprašanja, ki si jih zastavlja seminar, bodo iskala razloge za različne pristope k opravičilu (in njegovi odsotnosti ali zavrnitvi) v njihovih kolektivnih in javnih razsežnostih. Dogodek bo potekal v angleškem jeziku.

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

03. 09. 2020