Dnevi enakosti spolov FF: "A ti si pa kar sama tukaj?" Izkušnje, izzivi in uspehi raziskovalk na terenskem delu

Vabljeni na dogodek z naslovom "A ti si pa kar sama tukaj?" Izkušnje, izzivi in uspehi raziskovalk na terenskem delu, ki bo v sklopu Dnevov enakosti spolov FF 2024, potekal v torek, 21. maja 2024, ob 18. uri (P3, Oddelek EIKA). Na dogodku bodo s sogovornicami razpravljali  o etnografskem terenu in kako narediti teren čim bolj varen za raziskovalke. Sodelujoče bodo povabljene, da govorijo o svojih terenskih izkušnjah in razmislekih, kako se na terenu ogniti potencialno nevarnim situacijam, sploh tem, ki so nevarne zaradi njihovega spola.

Na okrogli mizi bodo sodelovale: Dagmar Nared (FF), dr. Marija Mojca Terčelj (FHŠ), dr. Jovana Mihajlović Trbovc (ZRC SAZU), Nastja Slavec (ZRC SAZU), dr. Katja Žvan Elliott (MNZ). Okroglo mizo bodo vodile: Simona K. Zupanc, dr. Tina Ivnik, dr. Petra Hamer (FF).

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor