Češki jezik in češka jezikoslovna misel v Sloveniji

Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1204. sestanek, ki bo v ponedeljek, 28. februarja 2022, ob 18. uri v Modri sobi v 5. nadstropju Filozofske fakultete. Na temo Češki jezik in češka jezikoslovna misel v Sloveniji bo predavala izr. prof. dr. Petra Stankovska, Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete.

Kratek povzetek:

V letnem semestru 2022 mineva sto let od začetka delovanja lektorata češkega jezika na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Ob tej priliki bomo na kratko povzeli zgodovino lektorata skozi osebnosti in dela, ki so z njim povezana. Pripomnili bomo tudi strokovne stike čeških in slovenskih znanstvenikov. Posebej se bomo osredotočili na izbrane elemente in vplive češkega jezikoslovja, ki jih je moč zaslediti v slovenskem prostoru.

Sestanki Lingvističnega krožka bodo odslej potekali v Modri sobi v 5. nadstropju glavne stavbe Filozofske fakultete, v hibridnem sistemu.

Povezava na Zoom

19. 10. 2020