V okviru Hospickafeja je potekal pogovor o ohranjanju stika s pomembnimi umrlimi

Simona K. Zupanc in prof. dr. Maja Rupnik

Simona K. Zupanc in prof. dr. Maja Rupnik

V torek, 5. maja 2026, je v mariborski Vetrinjski dvorani v okviru Hospickafeja potekal pogovor o ohranjanju stika s pomembnimi umrlimi. Doktorska študentka Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani ter sodelavka projekta DEAGENCY Simona K. Zupanc je predstavila antropološke pristope k raziskovanju smrti, žalovanja in vloge mrtvih v življenju posameznikov. Spregovorila je o svoji etnografski terenski raziskavi, v kateri se med drugim posveča načinom ohranjanja vezi z umrlimi. Slušatelje je seznanila še s projektom DEAGENCY in Centrom Mortalis. Pogovor je vodila prof. dr. Maja Rupnik, univ. dipl. biol. z Univerze v Mariboru, ki deluje tudi kot prostovoljka Slovenskega društva Hospic.

Zadnje novice

Znanstveni posvet ob stoti obletnici rojstva akademika Borisa Paternuja

Utrinek z razstave

Center za izobraževanje Filozofske fakultete na Tednih vseživljenjskega učenja

Utrinek iz izobraževanja

Namera o sklenitvi neposredne pogodbe: oddaja gostinskega obrata

Lokal K16 z gosti