18.11.2019

Predavanje dr. Chikako Shigemori Bučar: Najstarejše japonske razglednice v Sloveniji

20. novembra 2019 ob 17:00 v predavalnici 08 (EARL, FDV)

20. novembra 2019 ob 17:00 v predavalnici 08 (EARL, FDV).

dr. Chikako Shigemori Bučar:

Najstarejše japonske razglednice v Sloveniji

V okviru raziskave »Vzhodnoazijske zbirke v Sloveniji« smo v teh letih identificirali stare japonske razglednice, ki so danes arhivirane v različnih institucijah po Sloveniji (Shigemori Bučar 2016, 2017). Za razglednice, ki jih danes hranijo v NUK-u, pa trenutno ni nobenih dodatnih podatkov (kdo jih je kupil in nekatere poslal iz Vzhodne Azije, kdo in do kdaj jih je hranil in kdaj predal v arhiv NUK idr.). Sedem izmed 16 razglednic je bilo dejansko uporabljenih v korespondenci leta 1899. Med raziskovanjem v vzhodnoazijskem in avstro-ogrskem zgodovinskem kontekstu v zvezi z drugimi identificiranimi razglednicami in v sodelovanju s strokovnjaki japonologi za obdobje od konca 19. stoletja do prvih desetletij 20. stoletja (japonsko obdobje Meiji) počasi postaja jasno, kdo je bil uporabnik teh razglednic in v kakšnem kontekstu so bile uporabljene. Na predavanju bo predstavljena zgodovina izmenjave med Vzhodno Azijo in Srednjo Evropo v »času razglednic«, s posebnim ozirom na Slovence, ki so poznali Vzhodno Azijo in delovali kot kulturni posredniki.

08.11.2019

Euro-Japan Dialogue 2019 欧州英語討論会 2019

6.11. in 7.11. 2019

V sredo in četrtek (6.11. in 7.11. 2019) je na Oddelku za azijske študije gostovala skupina učiteljev in učencev  iz Univerze v Yokohami. V sklopu programa, ki ga organizira Univerza v Yokohami - Euro-Japan Dialogue, so študentje iz Univerze v Yokohami ter iz našega oddelka predstavili in razglabljali o aktualnih glasbenih trendih na Japonskem in razlikah med pogledi na poroko med mladimi na Japonskem in v Sloveniji.

Program Euro-Japan Dialogue je leta 2006 ustanovila Ekonomska fakulteta Univerze v Yokohami. Vsako jesen študentje iz YNU obiščejo dve ali več evropskih partnerskih ali potencialnih partnerskih univerz za teden predstavitev, razprav in izmenjav o temah povezanih z družbo in ekonomijo. https://www.ynu.ac.jp/

SLIKOVNO GRADIVO

08.11.2019

Gostujoče predavanje Vanesse Yea-Ping Shih: TAJVAN: Zaupanja vreden partner Slovenije

14. november, 16:20 v predavalnici 34

Ob obeležju 10-letnice ustanovitve Centra za tajvanske študije Vas vljudno vabimo na gostujoče predavanje predstavnice Tajvana Vanesse Yea-Ping Shih:  "TAJVAN: Zaupanja vreden partner Slovenije" ("Taiwan: A Trust-worthy Partner for Slovenia")

Čas in lokacija: četrtek, 14. november, ob 16:20 v predavalnici 34 v pritličju Filozofske fakultete, UL.

Krajšemu uvodnemu predavanju bo sledila razprava in neformalno druženje ob pogostitvi. Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku.

--------------------------------------------------------------

Amb. Vanessa Yea-Ping Shih, M.A. National Chengchi University in International Law and Diplomacy, is currently the Representative of the Taipei Economic and Cultural Office in Austria. Her previous assignments included Vice Minister of Foreign Affairs (2012 - 2016); Representative of the Taipei Representative Office in Singapore (2009 - 2012); Deputy Representative, Taipei Economic and Cultural Office in Australia (2004 - 2007) as well as further positions within the Ministry of Foreign Affairs.

DATOTEKE
poster_taiwan.pdf