Štipendije katedre za sinologjio

Štipendije na Katedri za sinologijo za študij na Kitajskem ali Tajvanu v študijskem letu 2017/18

Katedra za sinologijo v letošnjem študijskem letu za študij na Kitajskem ali Tajvanu v študijskem letu 2017/18 razpisuje naslednje štipendije:

1. Eno do dve enoletni štipendiji Huayu za študij jezika na Tajvanu (obvezen je opravljen izpit iz znanja kitajskega jezika TOCFL – ta bo potekal 08. 4. 2017):

• namenjena študentom 2. letnika sinologije dodiplomskega študija
  • namenjena študentom 3. letnika sinologije dodiplomskega študija, ki se v naslednjem študijskem letu vpišejo v prvi letnik magisterija.
  • namenjena študentom 1. in 2. letnika sinologije na magistrskem študiju.

2. Eno do dve 6-mesečni štipendiji Huayu za študij jezika na Tajvanu (prednost imajo kandidati, ki imajo opravljen izpit iz  znanja kitajskega jezika za pridobitev certifikata TOCLF – ta bo potekal 08. 4. 2017):

• namenjena študentom 2. letnika sinologije dodiplomskega študija
  • namenjena študentom 1. in 2. letnika sinologije na magistrskem študiju.

3. Štiri štipendije za enoletni študij jezika na Kitajskem:

• namenjena študentom 1. in 2. letnika sinologije na magistrskem študiju.

4. Ena do dve štipendiji za doktorski študij (Taiwan Scholarship) (prednost imajo kandidati, ki imajo opravljen izpit iz  znanja kitajskega jezika za pridobitev certifikata TOCLF – ta bo potekal 08. 4. 2017):

• namenjena vsem, ki imajo opravljen magisterij in bi želeli opravljati doktorat na Tajvanu.

5. Subvencije za poletno šolo (Subsidy Programme for Mandarin Chinese Summer Course in Taiwan)

• namenjene vsem študentom študijskega programa sinologija na podiplomskem in dodiplomskem študiju.

Za prijavo na štipendije izpolnite priložen obrazec in ga oddajte v tajništvo do 15. februarja 2017. Pri izbiri kandidatov se bo upoštevala povprečna ocena iz vseh opravljenih predmetov in motivacijsko pismo. Za nadaljnji izbor bodo kandidati morali izpolniti in oddati vse zahtevane dokumente navedene v prilogi. Po potrebi bo opravljen razgovor s kandidati. Prvi izbor kandidatov bo znan do 10. marca.

Za prijavo na subvencije za poletno šolo pod točko 5 se prijavite direktno na kontakte omenjene v priloženem dokumentu do 31. januarja 2017. O prijavi obvestite tudi Dr. Sašo Istenič na: sasa [at] tajvan [dot] si

PriponkaVelikost
obvestilo_o_studiju_v_tujini_obrazec.pdf25.41 KB