Študentski simpozij vzhodnoazijskih študij

"Vrvohodstvo med Slovenijo in Vzhodno Azijo"

Študentski simpozij - glava

Kdaj: 1. in 2. oktober 2016

Kje: Slovenski planinski Muzej, Mojstrana (občina Kranjska Gora)

Program: je dostopen v PDF datoteki. Najbolj radovednim pa svetujemo tudi ogled prispevka RTVSLO (od 12' 30'' dalje), ki opisuje kraj, muzej ter adrenalinsko ferato.

Kotizacija:

* Cena okvirno vključuje otvoritveno pogostitev, kosilo in coffee-break ter nočitev z zajtrkom v hostlu Jozl. Nekatere športne aktivnosti bodo plačljive.

• 30€ za člane oddelčnih društev,
  • 40€ za študente,
  • 50€ za vse ostale.

Kotizacijo do petka, 23. septembra nakažite na spodnji TRR ter v namen zapišite "Simpozij" ter dodajte vaše ime in priimek, če ne plačujete z lastnega računa:

SI56 6000 0000 0350 726
Sinološko društvo Yuan
Aškerčeva 2
1000 Ljubljana

Po opravljenem plačilu nam podatke (domač naslov ali naslov institucije, email, telefonska številka, status študenta, posebne želje in prehranjevalne navade) posredujte na email naslov glavnega organizatorja (yuan [at] sino [dot] si (subject: Simpozij) ). Račun za storitev vam bomo izdali ob registraciji.

Pohitite z rezervacijo in plačilom do 23. septembra, saj je število mest omejeno!

Registracija na simpozij bo potekala v soboto, 1. oktobra med 9.00 in 12.00 za pultom Slovenskega planinskega muzeja. Če se v tem času ne boste mogli registrirati, o tem predhodno obvestite glavnega organizatorja. V času registracije bo potekala tudi prijava na nedeljske aktivnosti. Nekatere od njih bodo mogoče samo ob doplačilu.

OPOZORILO:

Študenti naj do 25. septembra na spodnji naslov posredujejo svoj status študenta. V nasprotnem primeru bodo ob registraciji morali doplačati 1.27€ turistične takse za nočitev.

Kako do Mojstrane + zemljevid dogodka:

Sinološko društvo Yuan yuan [at] sino [dot] si

Okrogla miza: PRILOŽNOSTI IN PASTI VZHODNOAZIJSKEGA TURIZMA V SLOVENIJI

1. oktober ob 10.00 v Slovenskem planinskem muzeju (dvorana Triglav)

Organizatorji:

Sinološko društvo Yuan, Društvo študentov koreanistike, Društvo Touhou

Opis dogodka:

V zadnjih letih je moč zaznati velik porast vzhodnoazijskih turistov v Sloveniji, manj pa se govori o zelo pomembni tematiki njihovih potovalnih navad, ki so vezane specifičen sistem vzhodnoazijskih vrednot oziroma vzhodnoazijsko kulturo na sploh. Gostje z Japonske, Koreje, Kitajske ter drugih držav Vzhodne Azije imajo bistveno drugačen pogled na dobro turistično ponudbo, zato so tudi njihove želje in pričakovanj skrita pod površjem, težko merljiva in dostikrat neizražena.

Da bi omogočil razpravo in napredek na področju slovenskega turizma ter k nam privabili še več gostov z Daljnega Vzhoda smo v ta namen organizatorji pripravili okroglo mizo, katere se bodo udeležili najrazličnejši strokovnjaki s področij vzhodnoazijskih študij in turizma. Skupaj bomo diskutirali o trenutnem stanju vzhodnoazijskega turizma in skušali postaviti temelje za nadaljni razvoj turistične ponudbe ter širjenje medkulturnega dialoga.

Vabljeni razpravljalci (potrjena udeležba v poševnicah):

• upok. prof. dr. Mitja Saje, Oddelek za azijske študije, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani
  • mag. Janez Damjan, Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Bled
  • Anja Hendel, Veleposlaništvo Japonske v Sloveniji
  • Blaž Veber, Turizem Kranjska Gora
  • Ana Hering, Hit Korona
  • dr. Andrej Raspor, CEATM
  • Katarina Birtič, Happy Tours, sektor za Kitajsko
  • Martina Močnik, Happy Tours, sektor za Tajvan

Moderatorji:

• Matej Zima, Sinološko društvo Yuan
  • Jera Oražem, Društvo študentov koreanistike
  • Denis Paradiž, Društvo Touhou

Okrogla miza bo potekala v slovenskem jeziku.

1. panel: "Študij in popotništvo po Vzhodni Aziji" (14.30-16.00)

Sedež: Matej Zima, Sinološko društvo Yuan

Luka Furjan: "S kolesom po Tajvanu"

Urban Marčič: "Študij v Tainanu, Tajvan"

Klara Grašič in Ajda Rozina Zupančič: "Študij v Seulu, Republika Koreja"

2. panel: "Vzhodnoazijska kultura, izobraževanje in delavstvo" (16.30 - 18.00)

Sedež: Mojca Novak, Društvo študentov koreanistike

Jera Oražem: "Korejski pregovori"

Jasmina Perc: "Vpliv zahoda na korejsko visokošolsko izobraževanje v dinastiji Joseon"

Klemen Kos: "Migrantski delavci s kitajskega podeželja"

"GO GRANDRIDERS"

Dokumentarna pustolovščina (80 min), Tajvan, 2012, angleški podnapisi

Sobota, 1. oktober ob 20.00 v Slovenskem planinskem muzeju

V Go Grandriders se skupina upokojencev poda na najbolj drzno pustolovščino svojega življenja; trinajstdnevno motoristično turnejo okoli tajvanskega otoka. S povprečno starostjo 81 let, nekaj srčnimi problemi in prebolelim rakom, se na poti srečajo s številnimi ovirami in mislimi na mladost, ki jo je zaznamovala sino-japonska vojna.

VIr: http://gograndriders.com/post/55730586931/film-synopsis-would-you-still-dare-to-dream-when

Trailer

Organizatorji se zahvaljujejo Centru za tajvanske študije, ki je velikodušno omogočil ogled filma.

Ogled filma je namenjen tudi zunanjim obiskovalcem. Vabljeni!

Organizatorji:

Sinološko društvo Yuan,
Društvo študentov koreanistike,
Društvo Touhou,
Društvo mladih Kranjska Gora.

Dogodek sponzorirajo:

Oddelek za azijske študije,
Center za tajvanske študije,
Študentski svet filozofske fakultete,
Študentska organizacija filozofske fakultete.

Slike: