Filozofska fakulteta bo v sredo, 19. 12. 2012, protestno izvedla najmanj 83 svojih rednih in posebnih predavanj zunaj prostorov FF. Predavanja bodo potekala na 36 različnih lokacijah po Ljubljani: na trgih, v knjižnicah, knjigarnah, galerijah, muzejih, gledališčih in kavarnah v središču Ljubljane. Predavanja bodo javna in poleg študentov pri posameznih predmetih k udeležbi vabimo vse zainteresirane. Akciji se pridružujejo tudi Fakulteta za družbene vede, Pedagoška fakulteta in AGRFT UL.

Z akcijo protestiramo zoper uničujočo visokošolsko politiko vlade, ki še vedno traja. Ta nerazumno in netransparentno krči proračunska sredstva za javno visoko šolstvo in znanost. Poleg tega namerava z vsiljenim zvišanjem normativa neposredne pedagoške obveznosti univerzitetnih učiteljev z novelo Zakona o visokem šolstvu sprožiti odpuščanja pedagoškega kadra. Vlada javne univerze sili v slabo izbiro med nižanjem kakovosti študija in med uvedbo šolnin.

Zato bomo v sredo, 19. 12. 2012, akademsko protestirali, tako da bomo na cesti demonstrirali kakovost znanja, ki ga vlada omalovažuje in ga meče na cesto.

Tiskovna konferenca bo v torek, 18. 12. 2012 ob 11.00 v Modri sobi v 5. nadstropju FF UL.

Vabljeni k ogledu programa predavanj, manifesta  in komunikeja z razlogi za protest. In vsi vabljeni na čim več predavanj!

Organizacijski odbor in dekan FF, red. prof. dr. Andrej Černe

Slike: