Od srede 19. do petka 21. maja bo v Foersterjevem parku (ob Filozofski fakulteti) potekal 1. sejem akademske knjige liber.ac. Oddelek AAŠ organizira spremljevalni program "Zvezde Vzhodne Azije na slovenskem nebu", v okviru katerega bodo med drugim predstavljeni dosežki znanstvene produkcije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani na področju japonologije in sinologije. Poseben poudarek bo na predstavitvi japonske in kitajske literature, Liber.ac bo najmlajšim obiskovalcem ponudil možnost, da Vzhodno Azijo spoznajo skozi pripovedovanje japonskih in korejskih pravljic. V okviru delavnic bodo lahko ustvarjali svoje lastne knjige na japonski način, predstavljeni bodo kitajska kaligrafija in korejska pisava hangul ter tradicionalni japonski čajni obred, izdelovanje origamijev in azijski plesi. Dogajanje bodo popestrile tudi razstave - pogledi na Vzhodno Azijo skozi objektiv umetnikovega fotoaparata.

Slike: