Oddelek za sociologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Založba Sophia vabita na okroglo mizo ob izidu knjige Samirja Amina Evrocentrizem - Kritika neke ideologije (Prevod: Katja Kraigher), v četrtek, 6.  maja 2010, ob 11:30 v predavalnici št. 102 na FFUL. V razpravi, ki jo bo povezovala dr. Ksenija Vidmar Horvat, bosta ob avtorju Samirju Aminu sodelovala še dr. Rastko Močnik in dr. Nikolai Jeffs.

Od prve izdaje pred dvajsetimi leti je Evrocentrizem postal klasika radikalne misli. Samir Amin  se v tem izvirnem in provokativnem delu loti ene temeljnih ideoloških deformacij našega časa. Avtor se v delu ukvarja s širokim naborom vprašanj, od ideološke narave sholastične metafizike do pomena in pomanjkljivosti sodobnega islamskega fundamentalizma. V poučnem in provokativnem eseju Amin predstavi pregleden, a jasen in svež pogled na svetovno zgodovino ter trenutne ekonomske in politične okoliščine in nas pripravi k temu, da jih ponovno premislimo z neevrocentrične, objektivne perspektive. Dogodek poteka v sodelovanju z zagrebškim Subversive Film Festival.