Tagorejevi dnevi v Ljubljani

Oddelek za azijske in afriške študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Veleposlaništvo Republike Indije v Ljubljani skupaj z Indijskim svetom za kulturne odnose (ICCR - Indian Council for Cultural Relations) vabijo na Tagorejeve dneve v Ljubljani.

V četrtek, 18. marca 2010 bo ob 11.00 v Jazz clubu Gajo predstavitev zbirke Tagorejevih kratkih zgodb.

petek, 19. marca 2010 bo od 9. do 17. ure potekal mednarodni simpozij o priznanem indijskem pesniku Rabindranathu Tagoreju. Otvoritev bo ob 9h v predavalnici 2 v pritličju Filozofske fakultete, strokovni del pa se bo nadaljeval ob 10.30 v Modri sobi Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani na Aškerčevi 2.

V petek, 19. marca 2010 ob 20.00 bo v Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani plesna skupina Mamata Shankar iz Kolkate, Indija, predstavila Tagorejevo igro Chandalika

V soboto, 20. marca ob 20. uri v Jazz klubu Gajo na Beethovnovi ulici 8 v Ljubljani bo potekal literarni večer, posvečen pesniku Tagoreju. Program

Mednarodni simpozij

RABINDRANATH TAGORE IN POMEN NJEGOVE MISLI ZA DANAŠNJI SVET