prof. Linas Didvalis "Razvoj gibanj za zaščito gozdov na Japonskem" 12. dec. 2017 ob 14h na FDV

Vljudno vas vabimo na predavanje prof. dr. Linasa Didvalisa z naslovom “Razvoj gibanj za zaščito gozdov na Japonskem”, ki ga organizira East Asia Resource Library (EARL) v torek, 12. decembra 2017, ob 14. uri v predavalnici FDV-08 na Fakulteti za družbene vede (Kardeljeva ploščad 5, 1000 Ljubljana).

Japonska, ena izmed prvih držav, vpetih v mednarodno trgovino z lesom, in že več desetletij največja svetovna uvoznica lesa, ima dolgo zgodovino izsekavanja starodavnih gozdov jugovzhodne Azije ter drugih regij. Predavanje bo obravnavalo problematiko zaščite milijonov hektarjev starodavnih gozdov na Japonskem, ki so jih v zadnjih šestih desetletjih žrtvovali za potrošnjo ljudi, hkrati pa bo obravnavalo tudi razvoj aktivizma za zaščito gozdov v tej državi.

Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku. Prosimo, da udeležbo potrdite na e-naslov: earl [at] fdv [dot] uni-lj [dot] si