Eiji Oguma: Breaking Stagnation, Demanding Democracy: Anti-Nuclear Movement in Japan after Fukushima Accident

Vljudno vabljeni na projekcijo filma in predavanje trenutno enega najuglednejših družboslovcev in aktivistov na Japonskem, profesorja Eijija Ogume z Univerze Keio v Tokiu. Dogodek z naslovom:

bo v sredo, 24. 2. 2016, od 16.20 do 19.30 v Didaktični učilnici (1. nadstropje prizidka na koncu hodnika) in sicer približno po takem razporedu:

- Projekcija 16:25 - 18:15

- Predavanje 18:20 - 19:05 (45 min)

- Razprava 19:05 - 19:35

Predavanje bo angleškem jeziku, film bo z angleškimi podnapisi.

Spletna stran filma "Tell the Prime minister".

Povzetek

Po gibanjih »Occupy« (Okupirajmo Wall Street) v New Yorku in še pred protivladnimi protesti v Hong Kongu (2014) je dvesto tisoč ljudi obkrožilo urad predsednika vlade v Tokiu, da bi izrazili svoj protest proti jedrski energiji. Profesor Oguma analizira značaj in družbeno ozadje tega gibanja in se osredotoča na skupne poteze teh gibanj kot modernega fenomena v globaliziranem svetu.

Abstract

After "Occupy Wall Street" in New York, and before the "Umbrella Revolution" in Hong Kong, 200 thousand people surrounded the Prime Minister's office in Tokyo for an anti-nuclear demonstration. Professor Oguma analyses the character and social background of this movement and focuses on their common features as a contemporary phenomenon in the globalized world.

O predavatelju

Eiji OGUMA(小熊英二)je profesor na Fakulteti za politično upravljanje Univerze Keio v Tokiu. Njegovo družbeno-zgodovinsko raziskovanje obsega področja nacionalne identitete, kolonialne politike, demokratizacije po drugi svetovni vojni in japonskih študentskih gibanj leta 1968. Prejel je sedem nagrad za svoje publikacije na Japonskem. Raziskoval je in sodeloval pri proti-jedrskih gibanjih po nesreči v Fukushimi leta 2011 in režiral dokumentarni film o tem gibanju.

About the lecturer

Eiji OGUMA(小熊英二)is a professor at the Faculty of Policy Management at Keio University in Tokyo. His socio-historical works cover national identity, colonial policy, democratic thinking after WW2, and the Japanese student movement in 1968. He received seven prizes for his publications in Japan. He has participated and researched anti-nuclear movement after Fukushima accident in 2011 and directed a documentary film on the movement.

Napovednik filma:

"Tell the Prime Minister" Trailer (International Version) from UPLINK on Vimeo.

Dokumentarec prikazuje proti-jedrske proteste v Tokiu po jedrski nesreči v Fukushimi marca 2011. Tema filma je kriza s katero se sooča demokracija in rekonstrukcija demokracije. Film sestavljajo intervjuji z osmimi posamezniki in posnetki tistega časa. Film prikazuje, kako je ljudi različnih ozadij združila omenjena kriza.

This documentary film captures the anti-nuclear protests in Tokyo after the Fukushima nuclear incident in March 2011. The theme of the film is the crisis that democracy faces, and the reconstruction of democracy. The film is composed of interviews with eight individuals and footage from that time. The film describes how these people from diverse backgrounds converged amidst the crisis.