Predavanji profesorja Andrewa Horvata

Oddelek AAŠ Filozofske fakultete UL vabi na dve gostujoči predavanji, in sicer o japonskih medijih 18. maja, in japonski zgodovini 19. maja 2015.

Predavatelj:
profesor Andrew HORVAT,
Josai International University, Global College Program, v Tokiu

"The role of the Japanese news media in policy formation"
pon. 18. maj, 2015,  13:00 - 14:30
predavalnica  Rimljanka
 (Opomba: prvotno je bilo objavljeno, da bo predavanje od 12:10 do 13:45 v predavalnici 06, toda predavanje je bilo prestavljeno v večjo predavalnico)

"Why Japan lags behind Germany in coming to terms with a difficult past."
tor. 19. maj 2015, 14:40-16:15;
predavalnica R2 v prizidku FF
 (Opomba: prvotno je bilo pomotoma objavljeno, da bo predavanje od 14:20, toda predavanje se začne ob 14h40.)

Za japonologe so, v kolikor se ne prekrivajo z drugimi japonološkimi predmeti, predavanja obvezna.

Profesor Horvat je pred svojo akademsko kariero dolga leta deloval kot dopisnik iz Vzhodne Azije za mnoge medije v angleškem in japonskem jeziku, mdr. Far Eastern Economic Review, The Mainichi Daily News,  Associated Press Tokyo The Washington Post, the Times of London, International Herald Tribune, The Los Angeles Times. Več o predavatelju v priponki.
PriponkaVelikost
andrew_horvat_-_intervju.pdf179.89 KB