prof. Jie-Hyun Lim (Sogang Univ.) 9.4.2015 "Mass Dictatorship in Koreas"

V sodelovanju z Inštitutom za novejšo zgodovino Oddelek za azijske in afriške študije Filozfske fakultete UL vabi na predavanje prof. Jie-Hyun Lima: Mass Dictatorship in Koreas -- On Park's Developmental Dictatorship and Kim's Chu-che Dictatorship. Predavanje bo 9.4. (četrtek) 2015 ob 18. uri v predavalnici R2 (prizidek FF). Prof. prof. Jie-Hyun Lim bo 10.4. (petek) 2015 ob 11. uri predaval tudi na Inštitutu za novejšo zgodovino o temi: Victimhood Nationalism in Transnational Memory Space: National Mourning and Global Accountability

Prof. Jie-Hyun Lim je vodilni in mednarodno uveljavljen južnokorejski zgodovinar. Od nedavnega je zaposlen na Sogang University v Seulu, kjer poleg predavanj vzpostavlja raziskovalno institucijo z delovnim imenom Inštitut za kritične transnacionalne študije. Do marca letos je kot ustanovitelj in direktor vodil Inštitut za primerjalno zgodovinopisje in kulturo pri Hanyang University v Seulu. Raziskovalno delo prof. Lima je izredno široko in komparativno posega na področja kritičnih študij etnocentričnih pristopov v zgodovinopisju, struktur in tehnik diktatur, transnacionalne zgodovine in transnacionalnega spomina, viktimizacije kot strategije historičnega spomina, kar bo tudi tema predavanja. Prof. Lim bo v prvem predavanju predstavil značilnosti diktatorskih režimov v obeh polovicah radeljene Koreje, v drugem predavanju pa bo bolj podrobno predstavil koncept »viktimizacijskega nacionalizma« pri analizi nasprotujočih si nacionalnih spominov v 20. stoletju v primerjalnem kontekstu Vzhodne Azije in Evrope.