Prof. dr. Tadashi OGAWA: THE TRANS-SUBJECTIVE CREATION OF POETIC ATMOSPHERE - Predavanje

Oddelek za filozofijo Filozofske fakultete v Ljubljani in Inštitut Nove revije vabita na predavanje:

Prof. dr. Tadashi OGAWA (Univerza v Kjotu)
THE TRANS-SUBJECTIVE CREATION OF POETIC ATMOSPHERE

Predavanje bo v četrtek, 31.3. 2011 ob 15.00 na Filozofski fakulteti v Modri sobi.

Profesor Tadashi Ogawa pripada kjotski filozofski šoli, ki jo zaznamuje predvsem povezovanje zenbudistične in fenomenološke misli. Med njegovimi številnimi objavami naj omenimo: Logos fenomena, 1986; Fenomenologija vetra in atmosfere 2000; Temelj in meja zavesti 2001, Machiavelli in fenomenologija 2007. Je urednik več revij za filozofijo, gostoval na številnih univerzah po svetu. V četrtkovem predavanju bo spregovoril o filozofskih in estetikih posebnosti renga poezije.
Podrobnejše informacije: dean [dot] komel [at] guest [dot] arnes [dot] si